LOADING...

2023-12-08

Mieszkańcy Rydzewa mają nową drogę Otwarcie Przebudowanej Drogi Powiatowej w Rydzewie: Nowa Etykieta dla Lokalnej Infrastruktury

Emocje i radość mieszkańców Rydzewa w Polsce osiągnęły szczyt podczas uroczystego otwarcia nowo przebudowanej drogi powiatowej, które miało miejsce 7 grudnia 2023 r. Wieloetapowe wydarzenie było zarówno aktami oficjalnymi, jak i okazją do świętowania nowego etapu rozwoju lokalnej infrastruktury.

Msza Święta i Poświęcenie

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w Kościele pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Rydzewie. Proboszcz ks. Cezary Rozmus celebrował mszę, a następnie dokonał poświęcenia nowo przebudowanej drogi. To wyjątkowy moment, który symbolicznie zaznaczał poświęcenie trasy, mającej teraz spełniać ważną rolę w życiu społeczności.

Ważne Osobistości na Przecięciu Wstęgi

Przecięcia wstęgi dokonali ważni przedstawiciele samorządu i władz lokalnych, w tym Jacek Piorunek – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Waldemar Remfeld – Starosta Powiatu Grajewskiego, Ireneusz Gliniecki – Burmistrz Rajgrodu, Jan Julian Połonowicz – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie i Marek Kostrzewski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego. Wszyscy odegrali kluczową rolę w procesie przebudowy i zmodernizowania tej istotnej trasy.

Powitanie Gości i Gratulacje

Po uroczystości religijnej, uczestnicy zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej w Rydzewie na dalszą część wydarzenia. Magdalena Gryczan – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Rajgrodzie oraz Sołtys wsi Rydzewo poprowadziła dalszą część ceremonii. Starosta Powiatu Grajewskiego, Waldemar Remfeld, i Burmistrz Rajgrodu, Ireneusz Gliniecki, oficjalnie powitali gości, a także złożyli gratulacje mieszkańcom z okazji nowej inwestycji.

Szczegóły Przebudowy

Droga w Rydzewie na odcinku 2,75 km była częścią większego projektu o nazwie „Przebudowa z rozbudową dróg powiatowych powiatu grajewskiego”. Prace obejmowały szereg działań, takich jak przygotowanie terenu pod budowę, zabezpieczenie infrastruktury, przebudowanie przepustów, położenie nowej nawierzchni, utwardzenie pobocza, a także wykonanie oznakowania zgodnego z projektem.

Dofinansowanie i Koszty Inwestycji

Inwestycja została sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt przebudowy wyniósł 7 592 271,47 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 4 275 000,00 zł, a wkład własny Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz Gminy Rajgród to 3 317 271,47 zł, z czego Gmina Rajgród wniosła 1 658 635,00 zł.

Gratulacje i Podziękowania

Podczas uroczystości nie zabrakło gratulacji i podziękowań. Jacek Piorunek – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Stanisław Szleter, Wójt Gminy Grajewo, przekazali swoje gratulacje lokalnej społeczności i samorządowi. Podziękowania zostały również skierowane do kluczowych postaci zaangażowanych w projekt, takich jak Tomasz Kulikowski z Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego UNIDROG czy Jan Julian Połonowicz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie.

Otwarcie przebudowanej drogi w Rydzewie to nie tylko krok w kierunku poprawy infrastruktury, ale także wyraz troski o rozwój lokalnej społeczności i poprawę warunków życia mieszkańców.

źródło: umrajgrod.pl

 

Poprzedni Post

Rywalizacja w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej o Puchar Solidarności – Zima 2023/2024

Następny Post

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie zaprasza na Mikołajki

post-bars

Zostaw Komentarz