LOADING...

2023-12-18

42. Rocznica Stanu Wojennego: W Grajewie Wspominamy Solidarność

Dokładnie 42 lata temu, 13 grudnia 1981 roku, Polska stanęła w obliczu jednego z najtrudniejszych momentów swojej nowoczesnej historii – wprowadzenia stanu wojennego. W dniu rocznicy tych dramatycznych wydarzeń, mieszkańcy Grajewa zebrali się pod Krzyżem Solidarności, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolność, solidarność i prawa obywatelskie.

Symboliczna uroczystość zgromadziła mieszkańców miasta, a głównym punktem programu było składanie wiązanek kwiatów pod Krzyżem Solidarności. W tych chwilach wspólnego zadumienia i refleksji Grajewo reprezentowali ważni przedstawiciele lokalnych władz. W uroczystości wzięli udział Zastępca Burmistrza Maciej Bednarko oraz dwóch Wiceprzewodniczących Rady Miasta Grajewo: Wiesław Dembiński i Grzegorz Robert Curyło.

Obecność przedstawicieli władz lokalnych podkreślała znaczenie tego historycznego wydarzenia dla społeczności lokalnej. To ważny moment, który jednoczył mieszkańców w refleksji nad przeszłością oraz w dążeniu do wspólnej przyszłości opartej na wartościach demokratycznych i poszanowaniu praw obywatelskich.

Podczas składania kwiatów pod Krzyżem Solidarności, uczestnicy uroczystości mieli okazję zatrzymać się na chwilę i oddać hołd tym, którzy w czasie stanu wojennego bronili ideałów wolności i demokracji. To również czas na zadumę nad ceną, jaką wielu obywatele Polski zapłaciło za walkę o swobodę i niezależność.

Symboliczne gesty, takie jak składanie kwiatów, są wyrazem pamięci i szacunku dla tych, którzy przeszli przez trudne chwile tamtych lat. Równocześnie stanowią one wyraz determinacji społeczeństwa w dążeniu do utrzymania demokratycznych wartości i przypominają o ważności wolności i solidarności w budowaniu silnej i zjednoczonej społeczności.

Uroczystość zakończyła się momentem zadumy i refleksji, ale jednocześnie była także wyrazem nadziei na lepszą przyszłość, opartą na zrozumieniu, szacunku i otwartości. Mieszkańcy Grajewa, zebrani pod Krzyżem Solidarności, przekazali ważne przesłanie o jedności i wspólnym budowaniu społeczeństwa, które czerpie siłę z wartości demokratycznych i solidarności.

źródło: grajewo24.pl

 

Poprzedni Post

Nowa Era w Gminie Szczuczyn: Zakończenie Historycznego Projektu Bioróżnorodności

Następny Post

Świąteczna Komedia w Grajewskim Centrum Kultury: “Święta (lecz po polsku)”

post-bars

Zostaw Komentarz