LOADING...

2024-01-02

Odbiór Wyrobów Zawierających Azbest w Gminie Radziłów: Informacja Urzędu Gminy

Urząd Gminy Radziłów informuje mieszkańców, że w pierwszej połowie stycznia rozpoczął się odbiór wyrobów zawierających azbest z terenu gminy. Procedura odbioru ma na celu bezpieczne i zgodne z normami pozbycie się materiałów azbestowych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Odbiór wyrobów azbestowych będzie prowadzony wyłącznie od osób, które nie składały wniosku o dofinansowanie na wymianę pokrycia dachowego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARIMR). Osoby, które już skorzystały z programu dofinansowania, odbiór ich wyrobów azbestowych nastąpi na przełomie 2024 i 2025 roku.

Aby przekazać wyroby zawierające azbest, mieszkańcy powinni dostosować się do kilku ważnych zaleceń. Materiały azbestowe powinny być odpowiednio przygotowane, ułożone na palecie (maksymalna wysokość 1,2 m), owinięte folią ochronną, a także ustawione w miejscu, które umożliwi bezkolizyjny odbiór.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat terminów i miejsc odbioru, mieszkańcy są zachęcani do kontaktu z Urzędem Gminy Radziłów. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i środowiska, gmina podjęła działania mające na celu efektywne zarządzanie odpadami azbestowymi i zminimalizowanie potencjalnych zagrożeń z nimi związanych.

Odpowiedzialne pozbycie się materiałów azbestowych to krok w kierunku zdrowszej i bezpieczniejszej przyszłości dla społeczności lokalnej.

 

źródło: radzilow.pl

Poprzedni Post

ROK 2023 W LICZBACH

Następny Post

Kolęda 2024

post-bars

Zostaw Komentarz