LOADING...

2024-01-04

Orszak Trzech Króli w Szczuczynie: Tradycja, Magia i Wspólne Kolędowanie

6 stycznia 2024 roku, sobota, o godzinie 13:00, ulice Szczuczyna ożyją kolorami, muzyką i radosnym śpiewem podczas corocznego Orszaku Trzech Króli. To magiczne wydarzenie, zorganizowane przez społeczność Szczuczyna, obiecuje niezapomnianą podróż ulicami miasta, a także chwilę wspólnego świętowania i kolędowania na Hali Sportowej.

Szlachetna Tradycja w Środku Zimy

Orszak rozpocznie się spod Parafii pw. Imienia NMP po Mszy Świętej o godzinie 12:00. Uczestnicy, ubrani w tradycyjne kostiumy Trzech Króli, wyruszą w przemarsz ulicami miasta, tworząc barwny korowód. Trasa przejścia obejmie ulice: Kościelną, Plac Tysiąclecia, Kilińskiego, Grunwaldzką, prowadząc aż do Hali Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 2.

Spotkanie z Kulturą i Tradycją

Orszak Trzech Króli to nie tylko widowiskowy przemarsz. To również okazja do spotkania się z lokalną kulturą i tradycją. Po zakończeniu Orszaku, serdecznie zapraszamy uczestników na Halę Sportową, gdzie czekać będzie gorąca grochówka oraz atmosfera sprzyjająca wspólnemu kolędowaniu.

Kolędowanie z Zespołem KGW “Z Grodu Szczuków”

W atmosferze wspólnej radości i przy akompaniamencie zespołu KGW “Z Grodu Szczuków”, uczestnicy Orszaku będą mieli okazję śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy. To nie tylko chwila refleksji nad magią świąt, ale również okazja do budowania wspólnoty i dzielenia się radością z sąsiadami i przyjaciółmi.

Muzyczny Akcent – Zespół “Król Herod”

Nie zabraknie także muzycznych emocji. Zespół “Król Herod” przygotował specjalny występ na Hali Sportowej. Ich energetyczna muzyka wypełni przestrzeń, tworząc wyjątkową atmosferę świątecznego spotkania.

Zaproszenie do Wspólnego Świętowania

Wszystkich mieszkańców Szczuczyna oraz okolicznych miejscowości serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. To nie tylko okazja do przeżycia pięknej tradycji, ale również spotkania się ze wspólnotą i świętowania razem. Przyjdźcie w rodzinach, w grupach przyjaciół, aby razem z nami cieszyć się magią tego wyjątkowego dnia.

Niech Orszak Trzech Króli w Szczuczynie 2024 roku przyniesie radość, wzruszenia i pełne serdeczności chwile wspólnego kolędowania.

źródło: bck.szczuczyn.pl

Poprzedni Post

Gmina Szczuczyn Otrzymuje Dotacje na “Posiłek w Szkole i w Domu”

Następny Post

XX Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych – GODY 2024

post-bars

Zostaw Komentarz