LOADING...

2024-01-04

XX Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych – GODY 2024

W sercu zimowej atmosfery, Szczuczyn zaprasza do uczestnictwa w XX Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych – GODY 2024. Wydarzenie odbędzie się 5 stycznia 2024 roku o godzinie 14:00 w Hali Sportowej przy ul. Nadstawnej. To niezwykła okazja, aby doświadczyć magii kolędniczych tradycji, czerpiąc zarówno z dziedzictwa kulturowego, jak i współczesnej twórczości ludowej.

Tradycja, Kreatywność, Spotkanie z Kulturą

Przegląd, organizowany już po raz dwudziesty, staje się coroczną manifestacją lokalnych zespołów i grup artystycznych, które pragną podzielić się swoją pasją do tradycji kolędniczych. To wyjątkowe święto kultury ludowej gromadzi zarówno zespoły wiernie oddające ducha tradycji, jak i te, które w twórczy sposób interpretują dziedzictwo kolędnicze.

Kategorie i Formy Uczestnictwa

Zapraszamy zespoły i grupy, które prezentują różnorodne formy kolędnicze, takie jak Herody, szopki, czy widowiska z gwiazdą. Jednocześnie otwarte są drzwi dla artystów czerpiących inspirację z tradycji ludowej, prezentujących jasełka, widowiska oraz kreatywne montaże kolędnicze.

Przestrzeń dla Twórczości

Regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na oficjalnej stronie www.bckszczuczyn.pl. Każdy uczestnik ma możliwość zgłoszenia swojego występu, prezentując zarówno umiejętności artystyczne, jak i autorski sposób interpretacji kolędniczych motywów.

Wsparcie dla Kultury i Dziedzictwa

Wydarzenie nie tylko dostarczy publiczności niezapomnianych chwil artystycznych, ale również stanowi ważne ogniwo w zachowaniu i promocji dziedzictwa kulturowego regionu. Kolędnicza tradycja, przekazywana z pokolenia na pokolenie, staje się inspiracją dla współczesnych twórców, którzy wnoszą nową energię i świeże spojrzenie na te wiecznie zielone tematy.

Warto Doświadczyć!

XX Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych – GODY 2024 to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również spotkanie ludzi zafascynowanych polską tradycją kolędniczą. Zapraszamy zarówno uczestników, którzy chcą podzielić się swoim talentem, jak i widzów, gotowych do magicznego zanurzenia się w kolędniczym świecie.

Przygotujcie się na emocje, radość i niezapomniane chwile artystyczne! Szczuczyn wita wszystkich miłośników tradycji kolędniczych na GODY 2024!

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Orszak Trzech Króli w Szczuczynie: Tradycja, Magia i Wspólne Kolędowanie

Następny Post

Zimowisko w Białym Dunajcu: Nauka Jazdy na Nartach i Zimowe Przygody z Parafią NMP w Szczuczynie

post-bars

Zostaw Komentarz