LOADING...

2024-01-26

Priorytety Inwestycyjne na Warmii i Mazurach: Plan na Przyszłość

Parlamentarzyści i samorządowcy z Warmii i Mazur spotkali się niedawno, aby omówić kluczowe inwestycje i obszary wymagające wsparcia w regionie. Teraz, mając na uwadze nowe wyzwania, politycy wyznaczają priorytety na najbliższe lata, dążąc do poprawy sytuacji w regionie, który obecnie zmaga się z wykluczeniem komunikacyjnym oraz skutkami zamknięcia granicy z Rosją.

Główne Priorytety Inwestycyjne:

 1. Rozwój Lotniska w Szymanach:
  • Wsparcie obejmie nie tylko rozbudowę samego lotniska, ale także infrastrukturę drogową wokół niego. Planowane inwestycje mają na celu zwiększenie potencjału komunikacyjnego i zapewnienie lepszych połączeń lotniczych.
 2. Port w Elblągu i Szlak Żeglugowy:
  • Kontynuacja budowy portu w Elblągu oraz rozwój szlaku żeglugowego ma na celu zwiększenie znaczenia Elbląga jako centrum transportowego, co wpłynie na rozwój gospodarczy regionu.
 3. Infrastruktura Turystyczna Wielkich Jezior Mazurskich:
  • Inwestycje skoncentrują się na rozbudowie i ulepszeniu infrastruktury turystycznej wokół Wielkich Jezior Mazurskich, co z pewnością przyciągnie więcej turystów i przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.
 4. Droga Ekspresowa S16:
  • Kontynuacja prac nad drogą ekspresową S16, łączącą Mrągowo z Ełkiem, ma na celu poprawę infrastruktury komunikacyjnej, co przyspieszy rozwój regionu.
 5. Rozbudowa Ciągu Komunikacyjnego Kętrzyn – Wschodnia Granica Województwa:
  • Prace nad rozbudową międzyregionalnego ciągu komunikacyjnego, zwłaszcza odcinków DW 592 (Giżycko-Kętrzyn) oraz DW 653 (Olecko-Granica Województwa Podlaskiego), pozwolą zredukować wykluczenie komunikacyjne.
 6. Inwestycje Związku ZIT Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Ełku:
  • Pula środków zostanie przekazana na projekty Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku, takie jak inkubacja start-upów, innowacyjność MŚP, centrum projektowania gier cyfrowych oraz inne działania wspierające rozwój technologiczny i gospodarczy.

Te priorytety inwestycyjne mają na celu zainicjowanie pozytywnych zmian w regionie Warmii i Mazur, wzmocnienie infrastruktury oraz stworzenie sprzyjającego środowiska do rozwoju gospodarczego. Politycy z nadzieją patrzą w przyszłość, mając na uwadze dobro mieszkańców i rozwój całego obszaru.

 

źródło: e-grajewo.pl

Poprzedni Post

32 Finał WOŚP w Grajewie

Następny Post

Ho, ho, ho! Mlekpol rozdaje prezenty: Świąteczna Niespodzianka dla Uczniów ZSS w Grajewie

post-bars

Zostaw Komentarz