LOADING...

2024-01-30

Grajewski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Płuca po Pandemii, Grajemy dla Dzieci i Dorosłych

W miniony weekend miłośnicy dobrej zabawy i pomagania spotkali się podczas grajewskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki było “Płuca po pandemii, gramy dla dzieci i dorosłych”, a mottem: “Tu wszystko gra OK”.

Przez cały dzień wolontariusze z Orkiestry zbierali datki na ulicach miasta, a także zorganizowali szereg imprez towarzyszących. KS Maratonka we współpracy z MOSiR Grajewo zorganizowali bieg i spacer pod hasłem “Pobiegaj i pospaceruj z Maratonką -Wesprzyj WOŚP”. Morsy Szych Grajewo zaprosiły wszystkich do morsowania w Boguszach, a Stajnia Między Brzozami zorganizowała przejażdżki konne w Parku Solidarności. Przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury strażacy z KP PSP przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców.

W sali kinowej GCK odbyły się licytacje przekazanych fantów – było ich ponad 100! Grajewianie, jak co roku, wykazali się hojnością i wielkim sercem. W przerwach między licytacjami wystąpiły zespoły The Show i Trelemorele, a gwiazdą wieczoru była stand-uperka Paulina Potocka.

Oficjalne wyniki zebranych datków poznamy wkrótce, ale już teraz wiadomo, że mieszkańcy Grajewa dali z siebie wiele, wspierając tegoroczny cel WOŚP – “Płuca po pandemii”.

Tradycyjnie, w ramach finału WOŚP, odbyła się także impreza pod hasłem “Pobiegaj i pospaceruj z Maratonką – Wesprzyj WOŚP”. W biegu wzięło udział kilkadziesiąt osób w różnym wieku, a na mecie czekały słodycze oraz gorąca herbata i kawa. Mieli też gorący doping burmistrza miasta Dariusza Latarowskiego, który był honorowym starterem.

Organizatorami tej pięknej inicjatywy, która odbyła się na ścieżce biegowej przy Grajewskiej Izbie Historycznej, byli KS Maratonka i MOSiR.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wsparciu wielu instytucji udało się zorganizować niezapomniany dzień pełen pozytywnych emocji oraz solidarności, dający nadzieję na lepsze jutro dla najmłodszych i potrzebujących.

 

źródło: grajewo24.pl

 

Poprzedni Post

“Kosmiczny Bal” – Przestrzenna Frajda dla Najmłodszych w Muzeum Mleka

Następny Post

Warsztaty Rodzinne z Krówką Matyldą: Kreatywne Zabawy dla Dzieci i Rodziców

post-bars

Zostaw Komentarz