LOADING...

2024-02-12

Otwarcie Wystawy MONIDŁA świadectwa przeszłości

Grajewska Izba Historyczna, będąca oddziałem Grajewskiego Centrum Kultury, oraz Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, mają zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich miłośników historii oraz sztuki na uroczyste otwarcie wystawy “MONIDŁA świadectwa przeszłości – Ginące rzemiosła”. Wydarzenie to odbędzie się 17 lutego 2024 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej, ul. Legionistów 9 w Grajewie.

W programie tego fascynującego wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji dla uczestników. Rozpoczęcie otwarcia wystawy poprzedzi projekcja krótkometrażowego filmu “Monidło” w reżyserii Antoniego Krauzego z 1969 roku. Obraz ten, będący swoistym dokumentem czasu, przybliży widzom tajniki tradycyjnych rzemiosł i dziedzictwa kulturowego.

Niezwykle ciekawym punktem programu będzie referat wprowadzający, który wygłosi Janusz Siemion z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. Prelegent zaprezentuje kontekst historyczny i kulturowy związany z wystawą, przybliżając uczestnikom tajemnice MONIDŁA oraz ginących rzemiosł, które stanowią istotną część naszej dziedzictwa.

Warto podkreślić, że uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatne, co dodatkowo zachęca do wzięcia udziału w otwarciu wystawy. Grajewska Izba Historyczna pragnie stworzyć wyjątkową przestrzeń do odkrywania i pielęgnowania lokalnej historii, kultury oraz tradycji rzemieślniczych.

Wybierając się na otwarcie wystawy “MONIDŁA świadectwa przeszłości – Ginące rzemiosła”, każdy uczestnik będzie miał okazję zagłębić się w fascynujący świat dawnego rzemiosła, zobaczyć unikatowe eksponaty oraz dowiedzieć się więcej o naszym dziedzictwie kulturowym. Wstęp jest wolny, co czyni to wydarzenie doskonałą okazją do spędzenia kulturalnego czasu w gronie pasjonatów historii.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników historii oraz kultury do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które połączy przeszłość z teraźniejszością, ukazując bogactwo tradycji rzemieślniczych naszego regionu.

źródło: gckgrajewo.pl

Poprzedni Post

Akcja Krwiodawstwa w Szczuczynie: Zostań „Ratownikiem Życia”

Następny Post

Koncert Walentynkowy “Taka miłość w sam raz…” już jutro!

post-bars

Zostaw Komentarz