LOADING...

2024-05-13

Infolinia wsparcia dla dzieci i młodzieży w Białymstoku – walka z problemem używek

W obliczu rosnącego zagrożenia związanego z sięganiem młodych osób po środki psychoaktywne oraz występowaniem zachowań kompulsywnych, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku podjął zdecydowane działania. Uruchomiona została specjalna, bezpłatna infolinia, która ma służyć wsparciem dzieciom, młodzieży, a także ich opiekunom i nauczycielom na terenie całego województwa podlaskiego.

Numer telefonu do infolinii to 694 74 64 64, a dyżury pełnione są w następujących dniach i godzinach:

  • Poniedziałek, w godzinach 19:00 – 21:00 – dyżur pełni prawnik.
  • Wtorek, w godzinach 19:00 – 21:00 – dyżur pełni terapeuta.
  • Czwartek, w godzinach 19:00 – 21:00 – dyżur pełni terapeuta.
  • Piątek, w godzinach 19:00 – 21:00 – dyżur pełni terapeuta.

Infolinia ma na celu zapewnienie szybkiego i profesjonalnego wsparcia dla wszystkich osób dotkniętych problemem używek oraz zachowań kompulsywnych. Bezpieczeństwo i dobro dzieci i młodzieży są priorytetem, dlatego każdy telefon jest obsługiwany przez wykwalifikowanego prawnika lub terapeutę, którzy służą pomocą oraz udzielają potrzebnych porad i informacji.

Decyzja o uruchomieniu infolinii wynika z troski o zdrowie i dobro młodych ludzi, którzy często zmagają się z trudnościami i presją otaczającego ich środowiska. Dzięki temu wsparciu, mają szansę na szybką interwencję i pomoc w przezwyciężeniu trudności oraz skuteczne radzenie sobie z problemami.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku apeluje do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia lub poszukują pomocy dla swoich bliskich, aby skorzystali z możliwości kontaktu z infolinią. Wspólnie możemy działać na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa naszej młodzieży, aby pomóc im wyjść z trudnych sytuacji i odnaleźć drogę do pełnego, zdrowego życia.

źródło: urzad.augustow.pl

Poprzedni Post

3. Biebrzański Rajd Pojazdów Zabytkowych

Następny Post

Konkurs na Najpiękniejsze Drewniane Budynki Województwa Podlaskiego

post-bars

Zostaw Komentarz