LOADING...

2024-06-04

Rajgród zaprasza na wodne i biegowe emocje podczas ISwim IRun

Rajgród już po raz kolejny zamieni się w stolicę sportów wodnych i wielobojowych! 22 czerwca nad malowniczym jeziorem Rajgrodzkim odbędzie się wielka impreza ISwim IRun, łącząca rywalizację w pływaniu na otwartych wodach, bieganiu oraz swimrunie. Organizatorzy z Polskiego Związku Pływackiego, Podlaskiego Okręgowego Związku Pływackiego i Stowarzyszenia iSwim przygotowali prawdziwą ucztę dla miłośników aktywności wodnych.

Grand Prix w pływaniu długodystansowym

Głównym punktem programu będą prestiżowe zawody z cyklu Grand Prix Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Najlepsi pływacy zmierzą się na dystansach 1000 m i 3000 m, rywalizując w różnych kategoriach wiekowych – od 12-latków po open. Nie zabraknie również rywalizacji w ramach cyklu Open Water Masters dla pływaków-amatorów. Oni także będą mieli do pokonania 1000 m i 3000 m w podziale na kategorie wiekowe od 18 do powyżej 65 lat.

Wodne zmagania dla najmłodszych

Dla najmłodszych uczestników przygotowano szereg krótkich dystansów w ramach konkurencji ISwim Kids. Maluchy z rodzicami będą mogły spróbować sił na 50 m wraz z materacami, a dzieci do 8 lat i 10 lat również zmierzą się na dystansie 50 m. Nieco starsze pociechy w wieku 8-10 lat i 10-12 lat popłyną na 150 m, a uczestnicy w przedziale 12-14 lat na 300 m.

Swimrun dla służb mundurowych

Prawdziwą gratką dla miłośników sportów wielobojowych będą Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Swimrunie. Ta niezwykle widowiskowa konkurencja łączy pływanie i bieganie, wymagając od zawodników ogromnej wszechstronności. Będzie to doskonała okazja do podziwiania zmagań najlepszych polskich swimrunnerów.

Bogaty program imprez towarzyszących

Poza sportowymi zmaganiami, na uczestników ISwim IRun czekać będą liczne atrakcje towarzyszące. Organizatorzy zadbali o strefy odpoczynku, wyżywienie oraz bogatą oprawę artystyczną. Będzie to doskonała okazja, by spędzić aktywnie czas w malowniczych okolicznościach przyrody Rajgrodzkiego Parku Krajobrazowego.Rajgród już dziś zaprasza wszystkich miłośników sportów wodnych i wielobojowych na niezapomniane emocje podczas ISwim IRun. Dzięki różnorodności konkurencji każdy znajdzie tu coś dla siebie – od maluchów po wytrawnych zawodników. Warto zarezerwować ten termin w kalendarzu!

źródło: umrajgrod.pl

Poprzedni Post

I Międzynarodowa Wystawa psów Rasowych

Następny Post

Biebrzański Park Narodowy ogłasza konkurs “Ogród przyjazny przyrodzie”

post-bars

Zostaw Komentarz