LOADING...

2023-12-19

Program Równać Szanse: Młodzi Koordynatorzy Gotowi na Wyzwania!

Pierwszy dzień szkolenia w ramach Konkursu Małe Granty Programu Równać Szanse przyniósł dowód na trwałą popularność inicjatywy. Kolejni koordynatorzy z różnych zakątków Polski, reprezentujący młode pokolenie, zgromadzili się, wyrażając energię i pomysłowość na nowe działania.

Co sprawia, że Program Równać Szanse przyciąga kolejne pokolenia młodych i angażuje ich koordynatorów? Odpowiedź jest jednoznaczna – to idee Programu, które koncentrują się na rozwijaniu potencjału młodego człowieka.

Program Równać Szanse, realizowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności poprzez Fundację Civis Polonus, kładzie nacisk na szkolenia i spotkania sprzyjające wzmocnieniu koordynatorów. Dzięki nim ci młodzi liderzy zdobywają wiedzę i narzędzia potrzebne do skutecznego działania.

Warto podkreślić, że Program Równać Szanse szanuje lokalność, ceni tożsamość i tradycję, stawiając na współpracę środowisk. Promuje ideę partnerskiego działania pokoleń i zachęca do kreatywności. Drugi dzień szkolenia przyniósł liczne dyskusje na temat projektów, które wkrótce wystartują w różnych regionach Polski.

Podczas szkolenia wybrzmiała ważna zasada – realizacja projektu to nie tylko odhaczenie kolejnego zadania. Kluczowe jest zrozumienie projektu, włożenie w niego serca i zaangażowanie zespołu. Satysfakcja, zdobyte umiejętności, nowe znajomości i lepsze poznanie swojej małej ojczyzny to bezcenne zyski z takiego podejścia.

Nie zabrakło również refleksji na temat roli koordynatora jako hybrydy, ewoluującej wraz z etapami projektu. Ważnym elementem szkolenia była również rozmowa o emocjach, które kształtują nasze działania. Przypomniano, że świadomość i zrozumienie emocji są kluczowe dla skutecznej pracy.

Nabór do projektu “Natura bez tajemnic – survivalowe eskapady młodych” w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie trwa nadal, oferując młodym ludziom w wieku 13-19 lat możliwość dołączenia do projektu, który otrzymał dotację w wysokości 12 000 złotych. To kolejny krok w kierunku równości szans i rozwijania potencjału młodego pokolenia. Program Równać Szanse – inicjatywa, która inspiruje do działań i zmiany społecznej!

źródło:  facebook.pl

 

Poprzedni Post

Strzelnica Wirtualna w Szczuczynie – Nowa Przestrzeń dla Miłośników Strzelectwa

Następny Post

Bezpieczne ogrzewanie z pomocą profesjonalnych kominiarzy w Grajewie i Łomży

post-bars

Zostaw Komentarz