LOADING...

2024-01-04

Dzieje się w Sołectwie Biebrza

W malowniczym Sołectwie Biebrza, mieszkańcy postanowili połączyć siły, aby zadbać o swoje otoczenie i stworzyć przyjazne miejsce zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Działania społeczności skoncentrowały się na obszarze wokół placu zabaw oraz nowo wybudowanej altany, które zyskały nowe przeznaczenie, stając się miejscem nie tylko dla zabawy dzieci i spotkań młodzieży, ale również przyjaznym środowiskiem dla jeży i ptaków.

Partnerstwo z Fundacją Roll-na

Inspiracją do działań okazało się zaangażowanie mieszkańców w proekologiczny program “Zakorzenione – liderki dla środowiska”, wspierany przez Fundację Roll-na. Dzięki temu partnerstwu udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 2500 zł, które zostało przeznaczone na zakup niezbędnych materiałów do budowy domków dla jeży, budek lęgowych dla sikorek oraz dużego kosza do segregacji odpadów.

Zaangażowanie Młodych Liderów

Projekt nie tylko przyczynił się do poprawy warunków życia lokalnych zwierząt, ale także zaangażował dzieci i młodzież w praktyczne działania na rzecz środowiska. Podczas niewielkich warsztatów, prowadzonych przy wsparciu dorosłych, młodzi mieszkańcy samodzielnie uczestniczyli w budowie schronień dla jeży i miejsc lęgowych dla sikorek.

Zbudowane Domy i Bukiety Materiałów

Po zakończeniu prac, pełni entuzjazmu, wspólnota zainstalowała nowo powstałe domki dla jeży oraz budek lęgowych dla sikorek. To nie tylko praktyczny projekt, ale również wyjątkowy sposób na integrację społeczności oraz promocję ekologii wśród najmłodszych mieszkańców.

Nadzieja na Nowych Mieszkańców

Mamy nadzieję, że te starania przyniosą pozytywne efekty, a nowe domki szybko staną się domem dla ptaków i jeży. Duży kosz do segregacji odpadów, umieszczony w centralnym miejscu wokół świetlicy, ma również na celu zmotywowanie społeczności do dbania o czystość i troski o środowisko.

Podziękowanie od Sołtysa

Sołtys wsi Biebrza, Agnieszka Mierzejewska, wyraziła wdzięczność dla wszystkich zaangażowanych, podkreślając, że to wspólne działanie sprawiło, iż ich sołectwo stało się jeszcze bardziej przyjazne dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od tego, czy mają skrzydła, kolce czy radosne dziecięce śmiechy.

Działania społeczności w Sołectwie Biebrza stanowią inspirację dla innych miejscowości, ukazując, jak małe, lokalne inicjatywy mogą mieć duży wpływ na poprawę jakości życia, zarówno ludzi, jak i otaczającej przyrody.

 

źródło: facebook.pl

 

Poprzedni Post

Nadleśnictwo Rajgród: Zakup Lasów i Gruntów

Następny Post

Gmina Szczuczyn Otrzymuje Dotacje na “Posiłek w Szkole i w Domu”

post-bars

Zostaw Komentarz