LOADING...

2024-04-09

Uważaj na nierzetelnych wykonawców

Program “Czyste Powietrze” to inicjatywa, która ma na celu poprawę jakości powietrza oraz efektywność energetyczną w naszych domach. Jednakże, wybierając się na zakup i instalację nowego systemu grzewczego, warto zachować czujność i ostrożność, aby uniknąć potencjalnych nieprzyjemności. Oto kilka istotnych wskazówek, które warto przemyśleć przed podpisaniem umowy.

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Niezależnie od tego, czy korzystasz z programu “Czyste Powietrze” czy z innego źródła finansowania, zawsze warto dokładnie przemyśleć oferty i nie podpisywać umów na gorąco. Zanim zdecydujesz się na konkretnego wykonawcę, starannie zapoznaj się z propozycją, porównaj oferty i upewnij się, że wszystkie klauzule są dla Ciebie jasne i zrozumiałe.

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie.

Program “Czyste Powietrze” to doskonała inicjatywa, ale należy być świadomym pewnych kwestii. Dotacja z tego programu przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Dlatego ważne jest, abyś samodzielnie wybrał sprawdzonego wykonawcę i dokładnie przemyślał, co podpisujesz.

Uważaj na oferty składane przez akwizytorów.

Często spotykamy się z ofertami, które są nam podsuwane przez akwizytorów. Niestety, nie zawsze są one korzystne i rzetelne. Pamiętaj, że wybór firmy wykonawczej należy do Ciebie, więc nie daj się nakłonić do podpisania umowy na szybko, bez dokładnego zastanowienia się.

Zachowaj ostrożność w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej.

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu “Czyste Powietrze”, bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej. Zwracaj uwagę na ich referencje oraz doświadczenie, a także na to, czy oferowane usługi są adekwatne do ceny.

Podsumowanie:

Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że:

  • Wybrany wykonawca jest rzetelny i sprawdzony.
  • Warunki umowy są jasne i zrozumiałe.
  • Oferta jest adekwatna do ceny.
  • Urządzenie grzewcze jest odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb.

Pamiętaj, że decyzja należy do Ciebie, a dotacja z programu “Czyste Powietrze” jest dla Ciebie, a nie dla wykonawcy. Dlatego warto być ostrożnym i dokładnie przemyśleć każdy krok. Życzymy udanych inwestycji w czyste powietrze oraz komfortowe ogrzewanie!

Więcej informacji na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

Poprzedni Post

Inwentaryzacja Budynku – Klucz do Oszczędności i Zrównoważonego Ogrzewania

Następny Post

Spektakl “Recepta na Szczęście” w Grajewskim Centrum Kultury

post-bars

Zostaw Komentarz